O remoncie i o tym z czego jestem dumny w moim życiu

Hej. Właśnie jest 3:23 a ja nie mogę spać. Chciałem napisać coś kreatywnego, ale z tym to chyba dzisiaj marnie będzie (jeszcze godzinę temu tak myślałem xD)

Ostatnio zacząłem przyklejać tapetę na przedpokoju. Nawet sprawnie mi to idzie, choć trochę wkurzają mnie te kinkiety, gniazdka i włączniki światła, które muszę po omijać. Ale jestem sprytny więc przyklejam tapetę i doklejając ją dopiero wycinam te “dziury”, zostawiam sobie kilka milimetrów zapasu, które moim kochanym nożykiem do tapet, wciskam pod kontakty czy kinkiety. Więc jako “perfekcjonista” jestem z siebie w miarę dumny. Bo wygląda wszystko bardzo dobrze. No ale jak się poprzyglądam to znalazłbym coś do czego mógłbym się przyczepić… taka już moja natura. Jestem rąbnięty bo tylko w swoich “pracach” dopatruje się błędów, a inne są dla mnie idealne.

Tak w ogóle to jestem czasem z siebie dumny. Spytasz pewnie z jakiego powodu. Sam przyklejałem tapetę w kuchni, robiłem gładź w pokoju, malowałem ściany. W kuchni, gdy mama wyrwała starą kratkę wentylacyjną i odpadł na około kawałek ściany, to u mieszałem zaprawę i obsadziłem nową kratkę. Zmieniłem żyrandol (czyt. powstrzymałem ojczyma przed pozbawieniem nas prądu) on zaczął zmieniać, ale wpadł na pomysł żeby dwa kable przyczepić do jednego(bo za dużo tu kabli ma), przy czym wiedziałem że gdy tak zrobi to nam korki wywali (jeżeli nie gorzej) więc zabrałem się za to sam i było cacy 🙂

Takie małe nic nieznaczące rzeczy, ale sprawiają że patrząc na nie czuje dumę. Aż teraz tapetując musiałem “przytulić” się do ściany, bo mi się tak podobała, bo “prawie perfekcyjnie”.

Może powiem ci z jakich innych rzeczy jestem dumny.
Na pewno z moich obrazów. Mimo że od zakończenia szkoły plastycznej w kwietniu (maja nie liczę bo matury), nie tknąłem pędzli ani farb, to jestem dumny z tego co umiem stworzyć. Szkice też robię w miarę fajne (a super mi wychodzą szkice studyjne – chodzi o takie, na które poświęca się kilkanaście godzin i są na dużym formacie). Od paru miesięcy nie tknąłem nic jeśli chodzi o plastykę. Ale z niektórych moich prac jestem naprawdę dumny. I mimo, że ludzie mówią, że jak się nie ćwiczy talentu to się go traci, to ja jestem innego zdania. Nie traci się swojego talentu. Szkoła plastyczna nie nauczyła mnie rysować czy malować, ona zmieniła to jak widzę, barwy i kształty. Wtedy zacząłem dostrzegać to czego wcześniej nie widziałem… A jeżeli tego nie widziałem to nie mogłem tego oddać.

“Ten materiał naprawdę miał taką fakturę?”

“Czemu w tych garach musi się wszystko odbijać, dawniej bym je na szaro pomalował i nie było by problemu”,

“Ciepły kolor w miejscach cienia ma barwę zimną, a zimny w cieniu ma ciepłe barwy”,

“Skąd się tam wzięło do cholery światło… wcześniej go nie widziałem O.o”

I to co od tamtego momentu zacząłem widzieć, się nie zmieni. Widzę o wiele więcej, bo wcześniej po prostu nie zwracałem na te wszystkie szczegóły uwagi. Nie widziałem tego co widzę teraz. Więc tego talentu nie stracę. To że WIDZĘ nie oznacza jednak, że będę potrafił to oddać na płótnie. Jeżeli po długim czasie będę próbował coś namalować czy narysować, będę musiał przypomnieć mojemu ciału jak ma to robić. Jak przeciągnąć pędzlem, ile farby nałożyć na obraz,  jak mieszać kolory, czy jak rysować. Ale to jak z jazdą na rowerze. Możesz nie jeździć kilkanaście lat, ale pamiętasz jak to robić, a wsiadając na niego po prostu cię poniesie i będziesz to robił. Tak po prostu.

 

No i w końcu jestem dumny z wszystkich innych małych rzeczy. To że próbuje coś po sobie zostawić i może coś zmienić w życiach innych ludzi, takich jak ty. To że piszę tego bloga, prowadzę kanał na YT i próbuję się rozwijać, tak aby w przyszłości móc docierać do większej ilości ludzi, bo po prostu czuję jakieś “powołanie”. I mimo, że z rozwijaniem na przykład kanału na YT, idzie mi naprawdę opornie, to nadal jestem z tego dumny, bo tak naprawdę nie liczą się same efekty, ale też to że próbujesz i się starasz.

Bądź dumny z tego co robisz, nawet jeżeli są to małe rzeczy.
Bądź dumny z tego, że się starasz i próbujesz.

Tomek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s